TürkçeEnglishDeutschRussianFrench
12.06.2024
header
Geri Dön   
  MORTGAGE ILE,KONUT KREDISI ARASINDAKI FARKLAR...

Konut Kredisi İle Mortgage Arasındaki Farklar Nelerdir?

Konut kredisi ile mortgage arasında işleyiş olarak pek bir fark yoktur. Ancak ufak tepek farklarda olduğu gerçektir.

Bu farklar kısaca şunlardır;

a)     Konut kredileri 2-5 yıl arasında olmasına rağmen mortgage de bu süre 15-20 hatta 30 seneye kadar uzayabilmektedir.

b)     Mortgage sisteminde sabit faizli kredi kullanabildiğiniz gibi değişken faizli kredi kullanabilme imkanınız vardır.

c)     Mortgage sisteminde faizlerin yukarıya yükselmesi yönündeki dalgalanmalara karşı kişiyi koruma özelliği vardır.

d)     Mortgage sistemiyle size ev sahibi olmanızı sağlayan kuruluşlar kredi karşısında size imzalattıkları sözleşmeleri menkulleştirip bir yatırım aracı olarak başka yatırımcılara satabilecek ve likidite sorunlarını bu şekilde çözebilecekler.

e)     Konut kredisi alırken sizden gelir belgesinin yanında ipotek yapılacak bir taşınmaz istenirken mortgage’ sadece gelir kaynağınızı ( almış olduğunuz maaş belgesi) sayesinde ev satın alabileceksiniz.

f)       Mortgage sisteminde ilk almış olduğunuz mortgage ‘i isterseniz kısa sürede kapatıp başka bir kuruluştan daha iyi şartalarda mortgage alma inkanınız olacak.

g)     Mortgage sayesinde sadece bankalardan kredi almak zorunda kalmayacaksınız. Morgage ‘in yaygınlaşması sonucunda mortgage veren kuruluş sayısı artacaktır buda size bol seçenek sunacaktır.

 

TANER EMLAK OFISI
Adres : Hacı Evhaddin Caddesi No.27/B Yedikule-Istanbul TURKEY 34107
Telefon : +90 212 588 85 03 - +90 212 588 29 32  Email : info@taneremlak.com