TürkçeEnglishDeutschRussianFrench
12.06.2024
header
Geri Dön   
  MORTGAGE FAYDALARI NELERDIR ?

a)     Konut sahibi olabilmek kolaylaşacak.Sistem konut sahibi olmak isteyen kişi açısından en mantıklı faiz oranını ve en makul geri ödeme koşullarını mümkün kıldığı için, geri ödeme vadeleri ve miktarları kişinin durumuna göre ayarlanabilir olduğu için, dar gelirli ya da orta sınıf mensuplarına konut sahibi olma imkanı verecek.

b)     İnşaat sektörü ve ikinci el emlak sektörü canlanacak.

c)     Aylık ödemeler çok uzun döneme yayıldığı için oldukça düşük olacak. Bu nedenle pek çok kişi sistemden yararlanabilecek. Kira öder gibi aylık çok cüzi rakamlarla konut sahibi olunacak.

d)     Kayıtdışı emlak alım satımı büyük oranda azalacak / ortadan kalkacak.

e)     Konutların bedeli tarafsız kuruluşlarca belirlenecek.

f)       Gecekondu sorunu ortadan kalkıp ruhsatlı konut üretimi yapımı artacak.

g)     Satın alınan konut vade bitimine kadar sigorta ettirilecek, böylece risklere karşı harcanan emek sigortalanmış olacak. Konut sigortalı olduğu için doğal afetlerde zarar sigorta şirketi tarafından ödenecek.

h)     Finans sektörü sağlıklı bir derinlik kazanacaktır.

i)        Emlak yapımında planlamanın önemi artacaktır.

j)       Sadece iskan sahibi yasal konutlar bu sistemde yer alacak bu nedenle sistemde inşaat kalitesi yükselecek. Binalar doğal afetlere karşı dayanıklı olacak.

k)      Konut kredisi alan kişilerin hayat sigortası yaptırması zorunlu tutulacak. Kredi alan kişilerin vefat etmesi durumunda vefat edenin yakınları devam etmek zorunda olmayacaklar.

l)        Konut sahibi olmaya çalışan vatandaş aynı anda hem konut kredisine hem de kiraya ödeme yapmayacak. Oturduğu eve kira öder gibi sahip olabilecek. Vatandaş böylelikle kooperatif sisteminden de kurtulmuş olacak.

m)    Emlak sektörünün canlanması ile hem işsizliK sorunun azalmasında hemde ekonominin kalkınmasında faydası olacaktır.

 

TANER EMLAK OFISI
Adres : Hacı Evhaddin Caddesi No.27/B Yedikule-Istanbul TURKEY 34107
Telefon : +90 212 588 85 03 - +90 212 588 29 32  Email : info@taneremlak.com